top of page
Search

RAST PRVÝCH ZÚBKOV

Rast prvých zúbkov veru nie je sranda. Dieťatko čoskoro zubaté okusuje ruky, nohy, stoly, stoličky, slintá ako bernardín a môžete na ňom robiť volské oká, lebo má často aj vysokú horúčku.No a občas nestíhate meniť plienočky, lebo rastúce zuby a prdkajúca riťka spolu často súvisia.


Bábo môže mat len 4 mesiace, ale kľudne aj 1 rok, takže sa treba pripraviť na bezsenné noci, vačky pod očami 👀a strapaté vlasy (tak som vyzerala ja, keď moje deti zubatili).

O oslintanom dome ani nehovorím. Buď zúbky 🦷rastú postupne (veľa bezsenných nocí), alebo aj mnohé naraz (juchuchu, konečne sa vyspíte).
Ako takému bábu pomôcť?


Existujú mnohé rady starých mám. Moja starká mi odrezala kôrku z chlebíka a ja som si na nej „brúsila“ ďasná. Ďasienka sa môžu masírovať silikónovou kefkou🪥, dieťatku dáme hryzátko z chladničky, gumené hračky, svoj palec a keď už ten váš bolí, ponúknite mu tatinov. Možností je veľa.

A keď už máte doma všetko obhryzané, tak môžete ďasienka natrieť nejakým gélikom z lekárne. Je ich tak veľa na výber, že sa s vami zatočí aj lekáreň.


PREREZÁVANIU ZÚBKOV ZDAR 😊
137 views0 comments

Comentarios

No se pudieron cargar los comentarios
Parece que hubo un problema técnico. Intenta volver a conectarte o actualiza la página.
bottom of page